Mani digitālie lauki

Emuārs par darbiem, nedarbiem u.c. lietām, kuras gribas publiski pierakstīt.
lv en

Motorola rāciju modeļu noteicējs

Motorolas rācijas ir baigi labie dzelži. Tā īsti neviens “mūsdienu ķīnietis” nestāv blakus lielākai daļai veco Motorolas rāciju. Motorolas rācijas gan ražo jau krietni pasen un ir saražots krietni daudz (diezgan daudz sakaru vēstures ;-) un to modeļiem ir visādas versijas, kas šifrējas pēc to modeļu numuriem. Tie ir diezgan gari ~12 zīmēm un pēc būtības ietver dotās iekārtas speceni. T.i. diezgan apjomīgu info. Pētot info vienā brīdī apnika bakstīt pirkstu pa modeļu atšifrēšanas tabulām un nolēmu uzrakstīt vienu elementāru Motorola modeļu numuru noteicēju. :)

Lasīt tālāk...

VirtualBox un USB to Serial iekš Linukša Ubunta

Šad tad sagadās, ka vajag “atkodēt” kādu vecu rāciju (tās visumā mēdz būt par kārtu labāks risinājums, kā mūsdienu lētie čainas produkti). Arī mūsdienu čainas brīnuni dažkārt programmējas ar diezgan eksotiskiem programu rīkiem. Tad nu gadās ka vajag vecu windozi nu vismaz kādu WinXP.

Turēt atsevišķu vecu datoru negribas - aizņem vietu. Atsevišķi palaižamu instalāciju uz esošā Linukša var, bet mazāk ērti - vienlaicīgi nepastrādāsi. Tad nu paliek Wine vai kāds virtualās mašīnas rīks. Wine ir izmanots un pat dažkārt tīri veiksmīgi, bet dažkārt ne visai. Un pats galvenais - man līdz šim nav sanācis to piespiest darboties ar seriālajiem portiem.

Tā nu virtulā mašīna sanāk vislabākais variants un tā darbojas arī ar “USB to Serial” pārveidotājiem.

Dotajā gadījumā izmantoju uz Linux Ubuntu 18.04 VirtualBox virtuālo mašīnu.

Ir gan dažas nianses, kas jāievēro, lai tas darbotos:

Lasīt tālāk...

Komandrindas diktafons iekš Linukša Ubunta

Meklējot atbilstošu programmu kaut nekādai automatizētai skaņas ierakstīšanai (ideālā variantā tāds kā dikatofons datorā ar skaņas aktivizāciju, jeb klusumu izlaišanu) atradu ļoti vispusīgu komandrindas rīku sox.

Ja šamā nav tad uzinstalējam:

sudo apt install sox

Ar šo var dabūt gatavu kaudzi visādu skaņas efektu - ir vērts palasīties dokumentāciju, bet rēķinieties, ka tas var ievilkties ;-)

Dotai vajadzībai, gan beigu beigās man sanāca sekošoša komandrinda:

Lasīt tālāk...

Meža ugunsgrēki, rācijas un civilā aizsardzība

Šī vasara pagadījās īpaši sausa un karsta. Tādās vasarās meža ugunsgrēki, varētu pat teikt, ir likumsakarība. Agri vai vēlu kāds cilvēka kļudas faktors, vai pati māte daba izdara savu. Nejauki gan ir tas, ka šādas izteikti sausas un garas vasaras gadās reti un to dotās mācības slikti izdzīvo līdz nākamajai sausinātājai. Man atmiņā ir tikai mans studiju laiks, kas ir vairāk kā 20 gadu atpakaļ. Tad mūsu kursiņš tika norīkots Slīteres kangaros likvidēt šur tur aizķērušos lokālos uguns perēkļus, jau izdegušajās un ierobežotajās teritorijās.

Šī gada sausumā mani pārsteidza acīmredzamā VMD un VUGD nesagatavotība un acīmredzama nezināšana sakaru jautājumos. Citāts no VMD sagatavotās publikācijas: Dzēšanas darbu organizāciju ļoti apgrūtina ne tikai sliktie piekļuves apstākļi, bet arī ļoti sliktie sakari, jo vienkārši telefoniem nav zona..

Lasīt tālāk...
Vecie ieraksti