Mani digitālie lauki

Emuārs par darbiem, nedarbiem u.c. lietām, kuras gribas publiski pierakstīt.
lv en

J: Vai pirkt labo lēto (ķīniešu) rāciju?

J: Interneta veikalos tiek reklamētas labas/izcilas/augstas veiktspējas ķīniešu rācijas par loti pieņemamu cenu. Vai tās varētu būt laba alternatīva?

A: Ir daudz un dažādi rāzōtāji un pārsvarā Ķīnieši ir iemanījušies saražot lielā skaitā ļoti dažādas rācijas. Šeit daļēja atbilde ir iepriekš publicētajā atbildē - Kas jāzin iegādājoties rāciju?. Kopumā jau var teikt, ka kā jau visur - t.i. ja, kas ir radikāli lētāks par alternatīvām, tad tur ir kāds/i iemesls/i.

Raksturīgās problēmas ar lētajām rādiostacijām:

Licence!. Pārdevēji reklamē, bet nenorāda un bieži paši nezina, ka lai doto rāciju lietotu, lietotājam jābūt iegādātām raidīšanas tiesībām - licencei.

Bērnu rācijas. PMR446 diapazona rācijām raksturīgi, ka tiek piedāvātas t.s. bērnu rācijas (kas parasti tiek noklusēts), kas vairāk paredzētas bērniem. T.i. tās parasti ir ar ļoti vienkāršām funkcijām un salīdzinoši nelielu raidīšanas attālumu. Arī mehāniski ne pārāk izturigas.

Lietotāju atbalsts. Vai rācijai vispār ir kāda instrukcija kādā zināmā valodā? Un kādas ir garantijas, ja tā sabojāsies? Lētajām rācijām parasti ir grūtības jau šajos jautājumos. Ja rācija jau ir no tām, kurām nepieciešama licence tad, lai ar to sakarīgi un ērti varētu strādāt, tai jātiek attiecigi iestatītai (nokonfigurētai). Vienai daļai tas ir izdarāms tikai ar speciālu dator programmatūru un speciāla kabeļa palidzību. Otrai daļai to kaut kā daļēji var izdarīt ar podziņu palīdzību un studējot bieži vien dīvainus tulkojumus. Lielākoties “labas/izcilas/augstas veiktspējas ķīniešu rācijām” ne kabelis savienošanai ar datoru, ne programmatūra līdzi nenāk. Parasti tie jāpērk atsevišķi. Īsāk sakot, ja vien nēesat radio urķis, tad vajadzēs ļoti daudz laika un pacietības, lai tiktu līdz vienkāršai un efektīvai raidīšanai.

Kvalitāte. It kā jau plastmasas un korpusi dažkārt izskatās zolīdi, bet mitrumizturība ne vienmēr atbilst norādītajai. Dažkārt komplektācijā esošās antenas ir stipri viduvējas. Raidīšana mēdz radīt traucējumus blakus kanālos.

Kopumā secinājumi: tie paši - lēti pērkot maksājam divreiz. Labāk pastudēt tēmu, saprast pašam ko vajag un palasīt atsauksmes.